
Як вибрати мансардні вікна? Частина 2
Більше світла
У порівнянні з вертикальними, мансардні вікна здатні проводити на 30 - 40% більше світла, завдяки розташуванню в площині даху. Навіть, якщо порівнювати з торцевим вікном , то різниця по освітленню дуже помітна. Адже в даному випадку зникають похмурі темні ніші, розміщені під похилою стелею. Зрештою, інтер'єр грає буквально новим світлом. Можна вибрати будь-яке приміщення і воно відмінно підійде для такої мансарди, нехай це буде бібліотека, а може спальня, або навіть більярдна або дитяча. Крім всього вище перерахованого, за допомогою мансардного вікна можна додати побільше світла в ті куточки мансарди, де згідно з традицією горить електричне світло: холи, коридори або сходи.
Тепер ви бачите переваги мансардних вікон . Звернемо увагу на питання, пов'язані з конкретно їх вибором.
Кількість необхідних вікон
Коли вибираєте вікно , необхідно не забувати, що площу, яку будуть склити, не повинна становити менше 10% площі мансарди. Якщо пам'ятати про це правило, то можна досягти нормального освітлення. Дуже важливо врахувати призначення певної кімнати. Адже від цього багато залежить. Бо для кухні достатньо буде одного або двох вікон середніх розмірів, а ось для спальні або ж вітальні краще вибрати великі вікна або вертикальні їх комбінації. До речі, не забувайте про «друге» освітлення, яке розміщується прямо під стелею!
Розмір вікна
Почнемо спочатку. Пам'ятайте, що мансардні вікна не робляться спеціально під замовлення, а виготовляються за стандартними розмірами. Розмір повинен бути таким, щоб і стояча людина, і людина, яка сидить, мала відмінний огляд. Звідси можна зробити висновок, що висота вікна повинна бути більше, ніж полога покрівля. Щодо відстані між крокв, розраховується ширина вікна . Адже воно, порівняно з шириною віконної коробки, повинно бути близько 4 - 6 см більше. Якщо раптом відстань буде менше? Це не страшно. У будь-якому випадку можна зробити підгонку крокв. Цим ви забезпечите потрібною кількістю світла в приміщенні.
Яка висота може бути оптимальною для установки вікон?
Давайте розглянемо критерії, за якими встановлюють висоту похилих вікон. У перші місця напрошується критерій, який дозволить навіть для людини, що сидить, відмінний огляд з вікна , а під наступні, було зручно закривати і відкривати вікно . Зі сформованої ситуації рекомендовано прибудовувати нижній край рами на висоті від підлоги приблизно 90 - 100 см. Якщо звернути увагу на верхній край рами (на ньому розташовується ручка для відкривання), то він повинен бути на висоті десь 185 - 220 см відносно підлоги. Якщо ви задумали розмістити вікна при верхньому освітленні, точніше високо, то для їх відкривання існують спеціальні шнури, стрижні та дистанційне керування.
Про що ми ще забули?
А ми забули про таке поняття, як внутрішнє облицювання вікна . А це, до речі, дуже важливо. Адже внутрішні укоси необхідно, щоб були вертикальними під вікном та горизонтальними - над вікном . Внаслідок такого розміщення, світло від вікна буде рівномірно розповсюджуватися. Щоб забезпечити омивання поверхні вікна потоком теплого повітря (він буде запобігати конденсації вологи), батарею слід встановити під вікном . Якщо є наявність підвіконня між потоком повітря і вікном , то необхідно, щоб між ними був хоч якийсь зазор. Він буде гарантувати вільну циркуляцію теплого повітря.
Наприкінці хочеться дати ще одну пораду. Не забувайте, що не потрібно як звичайний поверх робити горизонтальну стелю в мансарді. Нехай залишиться вільний простір. Адже у нього є безліч переваг.